Rovno na obsah Rovno na menu
Menu

S čím Vám pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie
Obec Dulov
Dulov

Novoročný príhovor starostu obce

Novoročný príhovor starostu obce 1

Vážení občania, chcem Vám popriať v mojom mene, v mene poslancov Obecného zastupiteľstva Dulov a všetkých zamestnancov Obecného úradu Dulov, pevné zdravie, šťastie, lásku, vzájomné porozumenie a úspešný rok 2024, nech sa Vám splnia sny a ciele ktoré ste si predsavzali.

Vážení spoluobčania,
dovoľte mi, aby som sa Vám, na začiatku nového roku 2024 prihovoril a poprial veľa zdravia, šťastia a osobných úspechov.                                                                                                         

Želám Vám aj veľa radosti, spokojnosti a čo najviac príjemných chvíľ v kruhu svojich rodín a blízkych priateľov.

Využívam túto príležitosť príhovoru aj na  poďakovanie sa všetkým, ktorí akoukoľvek formou a mierou prispeli k zveľadeniu našej obce alebo k obohateniu nášho kultúrno-spoločenského i duchovného života.

Nový rok nie je len dátum v kalendári, ale pre každého z nás je aj symbolom nového začiatku.  Symbolom nových plánov, predsavzatí a cieľov, ktoré by sme počas nastávajúceho roka chceli uskutočniť v súkromnom i v pracovnom živote. Je to však aj čas bilancovania a vyhodnotenia toho, čo sme za uplynulý rok zažili a urobili.                                                                           

Mne prináleží obzrieť sa späť za odchádzajúcim rokom, pripomenúť si a vyhodnotiť aktivity, ktoré sa nám podarilo spoločne v našej obci zrealizovať.

V roku 2023 boli v Dulove začaté ale aj ukončené viaceré investičné akcie. Najvýznamnejšou pre obec bol projekt „ Zvýšenie kapacity infraštruktúry MŠ Dulov “ , ktorý je čiastočne hradený z Operačného programu IROP a obcou Dulov. Účelom projektu bolo zvýšenie kapacity MŠ z 32 detí na 52 detí. V rámci rekonštrukcie a modernizácie boli zrealizované nasledovné stavebné objekty ako aj úpravy v jestvujúcej budove MŠ. Bola to prístavba nového objektu kuchyne s kapacitou 150 jedál denne, skladov kuchyne  a kanceláriou vedúcej kuchyne, ďalej jedáleň s kapacitou 52 miest, ktorá je prepojená spoločným zádverím  už s existujúcimi priestormi MŠ. Ďalej je to rekonštrukcia a modernizácia  pôvodných priestorov kuchyne  na vybudovanie nových priestorov pre triedu detí s možnosťou umiestnenia vybavenia pre interaktívne vzdelanie a sociálne zariadenie pre 20 detí. Celková cena za realizáciu projektu je 445 072,21 Eur:  z toho  stavebné práce predstavujú čiastku  381 025,09 Eur  a „Interiérové vybavenie kuchyne s jedálnou"   je v hodnote 64 047,12 eur. Obec Dulov sa na realizácií oprávnených výdavkov projektu podieľa 5% spoluúčasťou v čiastke 14 748,61 eur a neoprávnenými výdavkami v čiastke  85 448,93 eur  čo spolu predstavuje sumu 100 791,54 eur.

Medzi pre obec dôležité projekty patrilo aj vybudovanie tzv. Ružencových schodov na pietnom mieste vedúcich ku Krížu zjednotenia na Galovici. Pietne miesto, ktoré bolo vybudované v roku 2017 pri príležitosti 90. výročia začatia používania jednotného názvu obce a je hojne navštevované nielen občanmi Dulova, ale aj okolitých obcí a to za účelom oddychu, relaxácie, ako aj duchovného rozjímania. Okrem samostatných individuálnych výstupov bývajú aj každoročné hromadné výstupy, ktoré sa tešia veľkému záujmu. Na Nový rok to býva už tradičný Novoročný výstup ku krížu, počas Veľkej noci je to krížová cesta a na sviatok Povýšenia sv. kríža býva pri kríži zjednotenia aj sv. omša. Tento rok sa na Pietnom mieste zrealizovali už spomínané Ružencové schody, s tabuľkami  modlitieb štyroch ružencov, ktoré sú umiestnené na piatich krížoch povedľa zábradlia schodov a spĺňajú zároveň aj bezpečnostné hľadisko  dostania sa ku krížu.

Za zmienku stojí aj podpísanie Zmluvy o  odvádzaní odpadových vôd z územia obce Horovce.    Po dlhodobom zdĺhavom  predchádzajúcom preťahovaní medzi dodávateľom služby obcou Dulov a producentom odpadových vôd obcou Horovce“ o odvádzaní odpadových vôd z územia obce Horovce,  bola táto zmluva  schválená zastupiteľstvami  oboch obcí a následne  v marci 2023 starostami obcí Dulova a Horoviec aj podpísaná .

Rok 2023 bol aj rokom predčasných parlamentných volieb. Ďakujem všetkým naším občanom, ktorí prišli k volebným urnám a prejavili svoj záujem a zodpovednosť za ďalšie smerovanie našej spoločnosti . Počet voličov zapísaných v zozname voličov v našej obci bol 751 a počet voličov, ktorý odovzdali svoj hlas bol 588 , čo predstavuje  78,3%. Volebná účasť v predčasných parlamentných voľbách na Slovensku bola 68,51 percenta, teda čo do porovnania sme boli  skoro o 10 percent nad Slovenským priemerom.

Dovoľte mi ešte, aby som touto cestou poďakoval  aj Dulovským mažoretkám Yvett, ktoré nás reprezentujú nielen v okolitých obciach a mestách, ale aj na majstrovstvách Slovenska a Európy

Poďakovanie patrí aj  naším futbalistom, ktorí minuloročnú sezónu ukončili víťazstvom v 8. lige a postúpili do 7. ligy oblastného futbalového zväzu Pov. Bystrica  ako aj druhým miestom v Tuchyni na tradičnom turnaji o pohár starostov obcí Č. Kameňa, Mikušoviec, Tuchyne a Dulova.

Taktiež moje poďakovanie patrí  členom DHZ Dulov, ktorí už tradične robia fašiangový program v našej obci spojený s pochodom masiek po obci ukončený zábavou. V letných mesiacoch sa členovia DHZ zúčastňujú rôznych hasičských súťaži a na domácej pôde zorganizovali už 11. ročník hasičskej súťaže „O putovný pohár starostu obce Dulov“ a  8. ročník detskej hasičskej súťaže.

Poďakovať chcem aj obetavým organizátorom Behu okolo Dulova. Minulý rok sa konal už 53. ročník a rastúca popularita tohto podujatia sa prejavila aj v  rekordnej účasti, ktorá bola prvý raz nad 400 účastníkov.

Nesmiem zabudnúť poďakovať naším  aktívnych seniorov, ktorí pod hlavičkou ZO JDS  poriadajú a zúčastňujú sa na rôznych kultúrnych  športových spoločenských akciách nielen v obci ale aj mimo nej.

Medzi aktívnych v obci patrí aj združenie nadšencov starej vojenskej techniky pod názvom ATK Dulov, ktorí šíria dobré meno našej obce predvádzaním tejto starej vojenskej techniky a to pri rôznych príležitostiach poriadaných obcou ale aj v okolitých dedinách.

Moje poďakovanie patrí aj spoločnosti AGRODULOV za celkovú starostlivosť o náš chotár ako aj podieľanie sa pri  zabezpečovaní zvozu a likvidácií odpadov z obce. 

S mojím želaním do nového roku sa chcem zároveň poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o rozvoj našej  obce  a jej zveľaďovaní, poslancom Obecného zastupiteľstva, pracovníkom obecného úradu, materskej a základnej školy,  organizáciám zriadených obcou, podnikateľom a živnostníkom a všetkým ostatným organizáciám, inštitúciám a občianskym združeniam. No nielen im, ale aj každému z Vás, ktorému záleží na našej obci!

Vážení občania, chcem Vám popriať v mojom mene, v mene poslancov Obecného zastupiteľstva Dulov a všetkých zamestnancov Obecného úradu  Dulov, pevné zdravie, šťastie, lásku, vzájomné porozumenie a úspešný rok 2024, nech sa Vám splnia sny a ciele ktoré ste si predsavzali.

                                                                                                               Ing. Jozef Šamaj, starosta obce

Dátum vloženia: 2. 1. 2024 13:56
Autor: Správca Webu

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9
2
10
1
11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Družobná obec

Družobná obec

Družobná obec
Bystřice pod Lopeníkem

MAS Vršatec

Vršatec

MAS Vršatec

Mapový portal obce Dulov

Mapový portál

Mapový portál

Počasie

dnes, utorok 27. 2. 2024
zamračené 14 °C 7 °C
streda 28. 2. zamračené 14/9 °C
štvrtok 29. 2. takmer jasno 15/7 °C
piatok 1. 3. zamračené 14/8 °C

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

hore